Terenska nastava – Graz i tvornica čokolade Zotter
Autor: Administrator , 23. 10. 2023.

U subotu, 21. listopada 2023. godine, učenici Islamske gimnazije pošli su na terensku nastavu u Graz pod pratnjom svojih neumornih razrednica Magdalene Pavelić-Hinšt, Sakin Modronje, Dee Blažević i Elme Opardije. Putem se pridružila vodičica koja je detaljno pokušala objasniti povijesni, ali i kulturalni napredak Graza, a i same Austrije. Kako bi učenici ostali motivirani, profesorica geografije i povijesti napravila je kviz na kojem su prva tri mjesta osvojila itekako vrijedne nagrade

Prije samoga razgleda grada, neophodno je bilo posjetiti tvornicu čokolade „Zotter“. Posjetitelji tu imaju priliku probati najraznovrsnije i najkvalitetnije čokolade svijeta. Izbor čokolada je ogroman, odnosno u tvornici postoji čak 365 čokolada. Degustacija čokolade je neograničena, a i pored toga, definitivno je šteta ne posjetiti mjesto koje mami osmijeh na lica svih ljudi, neovisno o njihovom uzrastu.

Prije same degustacije, učenici su imali priliku pogledati kratki filmić o samoj proizvodnji čokolade u svim dijelovima svijeta. Geslo tvornice je "bean to bar“, odnosno od zrna do pločice i zaista možete vidjeti kako nastaju svima nam drage čokolade.

Nakon razgleda tvornice,  pod pratnjom vodičice, pošli smo u centar Graza te su učenici imali priliku provozati se žičarom i vidjeti prekrasno panoramu grada. Nakon razgleda, uslijedilo je slobodno vrijeme za zajedničko druženje i zbližavanje.

Sigurni smo da će ovaj izlet učenicima ostati u lijepoj usmeni!

Bajram Islami, 3.a