Dan nezavisnosti Bosne i Hercegovine
Autor: Administrator , 5. 3. 2024.

U četvrtak, 29. veljače 2024., Vijeće bošnjačke nacionalne manjine grada Zagreba pozvalo je učenike koji pohađaju nastavu bosanskog jezika na predstavu „Luda kuća“ u KUC Travno. Pozivu smo se rado odazvali te pošli na predstavu pod vodstvom profesorice Alme Halilović.

Odlaskom u kazalište obilježili smo Dan nezavisnosti Bosne i Hercegovine koji se obilježava 1. ožujka. Predstava je na zanimljiv i smiješan način prikazala život jedne obitelji u Bosni i Hercegovini.  Neke životne situacije iz predstave lako smo prepoznali u svojoj svakodnevici. Bilo nam je jako zanimljivo i predstava je bila odlična.

Nekoliko dana kasnije u prostorijama Vijeća bošnjačke nacionalne manjine grada Zagreba, skupa s predsjednikom Arminom Hodžićem, nastavili smo obilježavanje Dana nezavisnosti.

Armin Hodžić  vrlo je rado s nama popričao i podijelio iskustva kao bivši učenik Islamske gimnazije dr. Ahmeda Smajlovića. Pričali smo o njegovom školovanju u našoj gimnaziji i kasnije na fakultetu te njegovoj sadašnjoj poziciji. Učenici su mu postavljali zanimljiva pitanja na koja je vrlo otvoreno i iskreno odgovarao. Druženje je bilo lijepo i ugodno.

Sumejja Brkić, 2. a